Każdy hodowca bydła, koni czy innych przeżuwaczy potrzebuje wysokiej jakości siana i słomy. Kiedyś zbierano te materiały głównie luzem lub w małą kostkę i składowano w stodołach lub na strychach obór. Teraz wraz z postępem technologicznym, brakiem rąk do pracy i zwiększaniem produkcji zbiór prowadzony jest głównie w bele owinięte sznurkiem lub siatką. Część rolników posiada budynki – wiaty, w których przechowuje bele. Jednak zdecydowana większość, co widzimy jadąc przez każdą wieś, składuje bele na zewnątrz w stertach różnej wielkości. Niczym niezabezpieczone bele, nawet te solidnie owinięte siatką ulegają częściowemu zniszczeniu – gniciu, pleśnieniu. Ubytki są znaczne. Do tego dochodzi zamarznięcie zimą. Na beli tworzy się skorupa, którą ciężko rozbić. Każda bela jest zmarznięta z sąsiednimi i jej podniesienie ładowaczem często powoduje rozerwanie bel. Warto też wspomnieć o szkodliwości takiej przemoczonej czy spleśniałej paszy i ściółce.

Rolnicy często próbują okrywać bele różnymi plandekami czy foliami. Niestety kończy się to zwykle porwaniem takiej okrywy przy większym wietrze, czyli mówiąc wprost wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Pod foliami skrapla się woda powodując pleśnienie i przymarzanie jej do bel. Doskonałym rozwiązaniem do okrywania bel jest agrowłóknina – tzw. fliz. Jest to bardzo wytrzymały materiał, który położony na stercie ze spadkiem powoduje spływ wody. Chroni bele przed wodą opadową i śniegiem. Bardzo ważną cechą jest przepuszczalność powietrza – wentylacja sterty. Dzięki temu nie występuje skraplanie wody i nie powstaje pleśń. Agrowłóknina jest bardzo odporna na wiatr i promienie słoneczne – posiada filtr UV. Co ważne – nie lubią jej również gryzonie. Praktycznie nie występuje jej zniszczenie przez myszy zimujące często w belach. Użyteczność wysokiej jakości flizów sięga nawet ponad 7 lat co okazuje się w coraz większej liczbie gospodarstw bardzo dobrą inwestycją – w pełni suche bele siana i słomy, zdrowa pasza dla zwierząt.

Rzep o podwyższonej wytrzymałości umożliwia zawieszenie obciążenia około 15 kg. Doskonale naciąga fliz i optymalnie go dociąża dzięki czemu okrywa nie jest unoszona przez wiatr oraz występuje bardzo dobry spadek dla spływu wody. Rzep doskonale się sprawdza jako połączenie ze sobą flizów – przy długich stertach okrywanych kilkoma flizami. Wytrzymałe worki obciążeniowe na pryzmy lub jako dociążenie flizu to bardzo wygodny i trwały produkt. Dokładnie dociska powierzchnię pryzmy. Zawiera filtr UV – wytrzymałość nawet ponad 10 lat!